Kliko për të Translate
English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Tunxh Shef Lion Door çok

Unë kam ëndërruar gjithmonë të paturit e një dorezën e derës kokë luani në derën time përpara. Një çok derë kokë luani bronzi shton magji për çdo derë e parë, nuk jeni dakord? Ajo gjithashtu shton sy perandorak në derën tuaj përpara, sepse kokë luani paraqet mbrojtje, si dhe krenarinë. Knockers kokë bronzi lion janë të shpeshta në ndonjë tempull kinez , pallat apo ndërtesë perandorake. Unë kam parë një shumë prej këtyre knockers dyer kokë luani gjatë udhëtimeve të mia në Kinë gjatë gjithë viteve. Unë kam qenë dhe ende i hipnotizuar nga ajo, dhe do të donte që të ketë atë në derën time para shumë, ajo që për ju?

Brass Lion Head Door Knocker picture culture architecture  photo

Aperture = F5, Shutter Speed ​​= 1/60 sek

Creative Commons License
Tunxh Shef Lion Door çok duke Jam mëson për Snap , përveç nëse ndryshe deklaruar shprehimisht, është i licencuar sipas një Creative Commons Attribution-jotregtar-Pa vepra të adaptuara 2.5 Malaysia License .

2 komente për tunxh Shef Lion Door çok

  • ken

    duket bukur në një derë të lashtë .. por kinda pazakontë për një shtëpi të zakonshme moderne ..
    përveç nëse kjo është një rezidencë lah .. haha ​​..

Lini një Përgjigju

Ju mund të përdorni këto HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jam mëson për Snap