Arkiv

Kategoritë

Blogger Komuniteti

BlogCatalog mia BlogRank

Shtoje në të preferuarat Technorati


Krijo juaj distinktiv

Kliko për të Translate
English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flag

Cat në kafaz

Nëse ju jeni në fotografisë, ju do të dini se si të luajë me vendosjen aperture të aparatin tuaj apo DSLR. Vlera e ulët e aperture do t'ju lejojë të turbullira sfond ose që ka thellësi cekët të fushës. Në afat të fotografisë, kjo quhet "Bokeh" efekt. "Bokeh" efekt lejon subjekt për të dalë jashtë [...]

Vazhdo leximin Cat në kafaz

Feathers struci

A e dini se kokën dhe qafën e të dy strucët meshkuj dhe femra është gati e zhveshur? Përveç kësaj, këmbët e tyre janë të unfeathered. Megjithatë, struci është i famshëm për pendët e saj si ata janë me të vërtetë dekorative. Qysh në kohët romake, strucat janë kultivuar dhe gjuajtur për pendët e tyre, ku në atë kohë ishin të njohura si [...]

Vazhdo leximin pupla struci

Struc

A keni parë ndonjëherë një struc që jetojnë në afërsi? Unë e bëri fundjavën e kaluar, kur kam paguar një vizitë në një fermë lokale struci. Struci është i madh dhe në fakt, është specie më të mëdha të jetesës të shpendëve. Përveç kësaj, qafën e saj të gjatë dhe këmbët të bëjë struc qëndruar disa 2 metra mbi tokë, shumë më shtatlartë se [...]

Vazhdo leximin struci

A Bite Dhi?

A kafshoj dhi? Ata që jetojnë në qytetet e mëdha dhe kurrë nuk kanë qenë në një fermë para, dhe sigurisht kurrë nuk kanë parë më parë një cjapin e gjallë, do të tentojnë të kërkoni këtë pyetje. Më lejoni t'ju them, shans për ne, qeniet njerëzore kafshoj një dhi është shumë më i lartë, sepse hamë steaks mish deleje. Pra, dhi [...]

Vazhdo leximin A Dhi Bite?

Milingonat Feeding në Nektar

Kjo është nectaries lule. Nectaries dyqan nektar, një sheqer të lëngshme pasur prodhuar nga bimët. Nektar është një burim lëndë ushqyese për zogjtë dhe insektet të tilla si fluturat dhe milingonat. Ju mund të shihni një grup të milingonave të ushqyerit mbi një lule nektar në foto më poshtë. Mora këtë foto në një kopsht të qetë brenda Rumah EBO, [...]

Vazhdo leximin Milingonat Feeding në Nektar

Jam mëson të parakohshme